+420 606 229 387, info@kamnatopeni.cz

Cenová kalkulačka

Kotle na biomasu

  „!DŮLEŽITÁ INFORMACE!“   Příjem žádostí na výměnu kotlů obnoven !   Více v novinkách!

U kotlů na biomasu vsázíme na kvalitu od českých výrobců.

Ať už sháníte nové topení pro rodinný dům, školu nebo průmyslový objekt, moderní ekologické kotle jsou tou nejlepší volbou. Vyznačují se nízkými provozními náklady, jednoduchým ovládáním a plnou automatikou.

Nabízíme kotle na biomasu od českých značek Atmos a Ponast. Chcete-li ekologické, levné a pohodlné vytápění, zvolte kotel na biomasu. Navíc můžete získat až 80% na nový kotel z kotlíkových dotací.

logo Ponast

Kotle na biomasu Ponast

Přinášíme Vám úsporné a komfortní řešení pro Vaše vytápění. Naše kotle jsou vhodné jak pro rodinné domy, tak i pro velké objekty – bytové domy, školy, sociální zařízení či průmyslové a zemědělské společnosti. Všechny kotle KP jsou zařazeny do nejvyšší emisní třídy 5 a splňují kritéria pro získání dotací.

kotel Ponast KP 08
kotel Ponast KP 11.1
kotel Ponast KP 12.1
kotel Ponast KP 12.1S
logo Atmos

Kotle na biomasu Atmos

Atmos je rodinná česká firma a v současnosti jeden z největších evropských výrobců kotlů na tuhá paliva. Firma exportuje více než 80 % své produkce do zahraničí, především do Německa, Rumunska, Itálie, Francie, Švédska, Rakouska, Polska, Ruska, Bulharska, Dánska, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Běloruska, Španělska, Velké Británie atd.

Sortiment zahrnuje kotle na dřevo od 15 do 150 kW, kotle na uhlí a dřevo od 18 do 50 kW, kotel na černé uhlí od 25 do 45 kW, kotle na pelety od 4,5 do 80 kW a kombinované kotle na zplynování dřeva v kombinaci s hořákem na pelety nebo ELTO ve výkonech od 15 do 35 kW. Výrobky firmy Atmos vzbudily velký zájem mezi uživateli topícími dřevem a instalatéry, pro svou dobrou funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě, velice příznivou cenu.

Cílem firmy ATMOS je být jedním z nejlepších výrobců kotlů v Evropě. Být firmou, které záleží na své tradici, zkušenostech a značce ATMOS

"Snažíme se vždy být v popředí co se týče kvality, funkčnosti a ceny, která je chápána jako humánní. Proto máme velmi aktivní vývoj výrobků a kontrolu kvality. Tím získá více lidí přístup k ekologickému, levnému a pohodlnému topení."

Zplynovací kotel Atmos na dřevo
zplynovací kotel Atmos na hnědé uhlí
kombinoavý zplynovací kotel Atmos
automatický kotel Atmos na peletky

Co je to biomasa ?

Za biomasu označujeme veškerou organickou hmotu vzniklou prostřednictvím fotosyntézy a hmotu živočišného původu. V oblasti energií je tímto pojmem označována pouze rostlinná biomasa využívaná pro energetické účely jako obnovitelný zdroj energie.

Jsou to právě obnovitelné zdroje energie, které hrají v energetických koncepcích vyspělých států, zejména v zemích Evropské unie, stále větší roli. Příčin můžeme uvést hned několik, od snižování spotřeby neobnovitelných zdrojů a tím snižování emisí skleníkových plynů a tím naplnění Kjótského protokolu, až po strategické hledisko energetické soběstačnosti. Kjótským protokolem se země, které ho ratifikovaly, zavázaly snížit emise skleníkových plynů.

Spalování biomasy vs. zplyňování

Spalování je chemický proces rychlé oxidace, kterým se uvolňuje chemická energie vázaná ve spalovaném palivu na energii tepelnou. Jedná se o nejjednodušší metodu pro termickou přeměnu organických (fosilních i obnovitelných) paliv za dostatečného přístupu (zpravidla atmosférického) kyslíku na tepelnou energii.

V moderních kotlích na biomasu nedochází ke klasickému hoření paliva, ale dochází zde ke zplyňování spalitelných složek a následného hoření vzniklého plynu. Tento proces zajišťuje efektivní hoření s perfektní účinností, omezené dehtování, kondenzace spalin a téměř bezezbytkové hoření s minimálním obsahem škodlivin ve spalinách.

Před pořízením kotle na biomasu

Před rozhodnutím použít jako zdroj tepla kotel na biomasu, je nutné mít zajištěný dostatečný přísun paliva. S ohledem na kvalitu dostupného paliva (zemědělské odpady, lesnické odpady, prořezy, cílené pěstování rychle rostoucích dřevin, nákup pelet) je nutné potom zvolit příslušnou technologii kotle. Po vypočtení roční spotřeby tepla je třeba určit roční spotřebu paliva a podle toho objemy skladovacích prostorů paliva v závislosti na intervalu jejich zásobování.

Získejte dotaci na ekologický kotel
ve výši až 127 500 Kč

V rámci třetí výzvy takzvaných kotlíkových dotací můžete od státu získat podporu až 127 500 Kč na výměnu starého zdroje vytápění za nové ekologické. Výše podpory se počítá podle druhu zdroje vytápění, nejvyšší částkou se přispívá na kotle na biomasu a tepelné čerpadlo.

Chci dotaci
nová zelená úsporám

Naše realizace kotle na biomasu

Prohlédněte si některé naše realizace.

instalace kotle Ponast Tichý Malešov

Malešov - rodinný dům

Kotel Ponast KP11 s akumulační nádobou a ekvitermní regulací.

Více v realizacích

Jak ELTOP pracuje?

PROJEKCE

01

Kontaktujte nás. Domluvíme si schůzku a probereme možnosti vaší realizace. Zdarma navrhneme řešení, které bude šité na míru vašim potřebám.

INSTALACE NA KLÍČ

02

Nainstalujeme vámi vybraný systém vytápění se 100% zárukou kvality. Kompletní dodávka topného systému včetně elektroinstalace. Nemusíte se o nic starat.

SERVIS

03

Pro každého našeho zákazníka zajišťujeme záruční i pozáruční servis. V případě jakéhokoliv vašeho dotazu jsme dispozici.

Získejte víc než jen kotel na biomasu

Financování

Rádi byste si pořídili nové ekologické vytápění, ale nevyznáte se v dotacích? Nevadí, s vyřizováním žádosti a veškerým papírováním vám rádi pomůžeme, a to vše zdarma.

Garance spokojenosti

Nejsme hotovi, dokud nebudete s naší realizací na 100% spokojení.

Zdarma Vám poradíme

Nevíte si rady, jaké zvolit nejlepší vytápění vašeho domu, chalupy či jiné stavby? Obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme.

Odborné zpracování

Laťku odbornosti udržujeme neustále na co nejvyšší úrovni. Pravidelně se proškolujeme u našich subdodavatelů, abychom mohli být autorizovanými prodejci a techniky nabízených vytápěcích zařízení.

ELTOP zákazníci

Zákazníci u "ELTOPU" mají klidné spaní. Nenecháme vás na holičkách, vždy se budeme snažit vyřešit váš problém.

30 let praxe

Našim zákazníkům nabízíme komplexní topenářské služby a to již téměř 30 let. Nic nepředčí dlouholeté zkušenosti v oboru.

Kontaktní informace

ELTOP Malešov s.r.o.

IČ 09184554 | DIČ CZ09184554

Malešov 38, 285 41 Malešov

+420 606 229 387

info@kamnatopeni.cz