+420 606 229 387, info@kamnatopeni.cz

Cenová kalkulačka

Tepelná čerpadla

  „!DŮLEŽITÁ INFORMACE!“   Příjem žádostí na výměnu kotlů obnoven !   Více v novinkách!

...cesta k modernímu topení a chlazení.

Instalujeme tepelná čerpadla špičkové kvality značek NIBE a Viessmann. Tyto čerpadla se vyznačují vysokou spolehlivostí při dlouhodobém provozu. V dnešní době nejlepší volba úsporného vytápění s ohledem na životní prostředí. Na pořízení lze využít dotace.

Tepelná čerpadla slouží nejen k energeticky úspornému vytápění a ohřevu vody, ale lze je snadno využít také k chlazení interiéru či větrání, dokáží tak účelně nahradit klimatizační jednotku.

logo NIBE

Tepelná čerpadla NIBE

NIBE Industrier AB je švédská prosperující společnost evropského rozsahu, kotovaná na burze ve Stockholmu. Má padesátiletou tradici vývoje, výroby a prodeje. V České republice společnost NIBE vlastní dva závody na výrobu elektrických topných těles – Backer Elektro a.s. Hlinsko a Eltop Praha v Miřeticích a také největšího výrobce ohřívačů vody v ČR – Družstevní závody Dražice s.r.o, kam patří mimo jiné i prodej tepelných čerpadel NIBE.

tepelné čerpadlo NIBE Split

NIBE řada S

Nejnovější tepelná čerpadla NIBE usnadňují každodenní život díky mnoha chytrým funkcím a teplo, chlazení i přísun čerstvého vzduchu tak lze snadno přizpůsobit osobním denním potřebám a činnostem. Právě díky chytrým funkcím vám tepelné čerpadlo vždy poskytne požadované pohodlí a spotřebuje co nejméně energie. Řada „S“ se dále vyznačuje elegantním skandinávským a nadčasovým designem.

Tepelné čerpadlo NIBE F2120
Tepelné řerpadlo NIBE F2040
tepelné čerpadlo NIBE Split

Co je tepelné čerpadlo ?

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z místa s nižší teplotou na místo s vyšší teplotou, vynaložením vnější práce , přičemž cílem jeho použití je vytápění místa s vyšší teplotou. Tepelné čerpadlo patří spolu s chladicím strojem do skupiny chladicích zařízení.

Topné tepelné čerpadlo je zařízení, které využívá netradiční zdroje energie pro ústřední vytápění a na ohřev teplé užitkové vody. Pracuje na principu využití jinak nevyužitelné energie - nízkopotenciálního tepla z okolí (tj z vody, vzduchu, země či odpadního tepla), kdy jeho přečerpáním dojde ke změně teploty na úroveň využitelnou v topném systému.

Proč tepelná čerpadla ?

Tepelná čerpadla dokáží teplo z okolí (o teplotě např. kolem 2 ° C) převést na vyšší teplotní hladinu (např. Okolo 80 ° C), ale na to potřebují dodat jinou, obvykle elektrickou energii. Zisk tepla z okolního prostředí na vytápění je však vyšší v porovnání se spotřebou elektřiny na pohon tepelného čerpadla: z 1 kWh spotřebované elektřiny je možné běžně získat 3 až 4 kWh tepla v případě dodržení určitých podmínek.

Rady a tipy

Teplota topného systému
SCOP se nejčastěji udává pro teplotu topné vody 35°C. To je ale maximální teplota, kterou má topný systém při -10°C. V našich podmínkách je sice také možné navrhnout takto nízkou teplotu topné vody, ale i při podlahovém topení se většinou uvažuje s teplotou 40°C (35°C je reálné pro nízkoenergetické až pasivní domy). Například tepelné čerpadlo, které má při teplotě topné vody 35°C SCOP 4,8 bude mít při vytápění radiátorovým systémem na teplotu 55°C SCOP pouze 3,5.

NIBE Uplink
NIBE Uplink ™ je nový, efektivní nástroj, který vám poskytne rychlou a snadnou kontrolu nad tepelným čerpadlem – ať jste kdekoliv - více informací.

Získejte dotaci na tepelné čerpadlo
ve výši až 127 500 Kč

V rámci třetí výzvy takzvaných kotlíkových dotací můžete od státu získat podporu až 127 500 Kč na výměnu starého kotle za nový zdroj vytápění. Výše podpory se počítá podle druhu zdroje vytápění, nejvyšší částkou se přispívá na kotle na biomasu a tepelné čerpadlo.

Chci dotaci
nová zelená úsporám

Jak ELTOP pracuje?

PROJEKCE

01

Kontaktujte nás. Domluvíme si schůzku a probereme možnosti vaší realizace. Zdarma navrhneme řešení, které bude šité na míru vašim potřebám.

INSTALACE NA KLÍČ

02

Nainstalujeme vámi vybraný systém vytápění se 100% zárukou kvality. Kompletní dodávka topného systému včetně elektroinstalace. Nemusíte se o nic starat.

SERVIS

03

Pro každého našeho zákazníka zajišťujeme záruční i pozáruční servis. V případě jakéhokoliv vašeho dotazu jsme dispozici.

Naše realizace tepelných čerpadel

Prohlédněte si některé naše realizace.

instalace tepelného čerpadla Podveky

Podveky, rodinný dům

Instalace tepleného čerpadla NIBE F2120 o výkonu 12 kW s vnitřní jednotkou VVM320 v rodinném domě.

Více v realizacích

Získejte víc než jen tepelné čerpadlo

Financování

Rádi byste si pořídili nové ekologické vytápění, ale nevyznáte se v dotacích? Nevadí, s vyřizováním žádosti a veškerým papírováním vám rádi pomůžeme, a to vše zdarma.

Garance spokojenosti

Nejsme hotovi, dokud nebudete s naší realizací na 100% spokojení.

Zdarma Vám poradíme

Nevíte si rady, jaké zvolit nejlepší vytápění vašeho domu, chalupy či jiné stavby? Obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme.

Odborné zpracování

Laťku odbornosti udržujeme neustále na co nejvyšší úrovni. Pravidelně se proškolujeme u našich subdodavatelů, abychom mohli být autorizovanými prodejci a techniky nabízených vytápěcích zařízení.

ELTOP zákazníci

Zákazníci u "ELTOPU" mají klidné spaní. Nenecháme vás na holičkách, vždy se budeme snažit vyřešit váš problém.

30 let praxe

Našim zákazníkům nabízíme komplexní topenářské služby a to již téměř 30 let. Nic nepředčí dlouholeté zkušenosti v oboru.

Kontaktní informace

ELTOP Malešov s.r.o.

IČ 09184554 | DIČ CZ09184554

Malešov 38, 285 41 Malešov

+420 606 229 387

info@kamnatopeni.cz