+420 606 229 387, info@kamnatopeni.cz

Cenová kalkulačka

Termické solární systémy

  „!DŮLEŽITÁ INFORMACE!“   Příjem žádostí na výměnu kotlů obnoven !   Více v novinkách!

Vyrobte si vlastní teplo na střeše vašeho domu.

Nejúspornější pro váš rodinný rozpočet je použití solárního systému na vašem domě, který můžete vidět v našem předváděcím centru. Nabízíme solární termické kolektory Suntime od českého výrobce Propuls Solar. Tato zařízení lze využít pro ohřev vody, přitápění nebo i ohřev vody v bazénu. Na tento druh výtápění lze využít dotace.

logo Propulus Solar

Výhody slunečních kolektorů SUNTIME

 • zaručený solární zisk
 • snadná a jednoduchá montáž, minimální zásah do střešního pláště budov
 • roční úspora nákladů na ohřev teplé vody až 70% a až 30% energie na vytápění
 • neotřelý design a základní provedení rámu kolektoru v barvě bronz
 • patří k novému směru využívání obnovitelných zdrojů energií
 • prodlužují životnost hlavních zdrojů tepla (plyn. kotlů, tepelných čerpadel, kotlů na pelety)
 • snížení závislosti na rostoucích cenách energií
 • vysoká účinnost; nízké tepelné ztráty
 • využití difúzního záření (při zatažené obloze)
 • vysoká kvalita; optimální konstrukce; precizní výroba
 • minimální životnost 30 let
 • záruka 5 let
 • šetrnost k životnímu prostředí
 • český výrobek
Suntime 2.1
Suntime 1.2
Suntime LE

Proč solární kolektory Suntime ?

Sluneční kolektory

Nejjednodušším způsobem, jak využít slunečního záření pro výrobu energie, je postavit do cesty slunečních paprsků plochý sluneční kolektor. Na absorpční ploše kolektoru se přemění sluneční záření v teplo, které je odvedeno pomocí čerpadla k dalšímu využití (ohřev TUV, přitápění i ohřev vody v bazénu).

Sluneční kolektory SUNTIME

České sluneční kolektory Suntime jsou vysoceselektivní kolektory určené pro celoroční provoz a jsou vyvinuty pro použití v zeměpisných podmínkách střední Evropy. Solární kolektory Suntime jsou vyráběny z nejmodernějších materiálů ve výrobním závodě firmy PROPULS SOLAR s.r.o. v Heřmanově Městci.

Sluneční kolektory Suntime odpovídají nejpřísnějším požadavkům na ekologické zdroje energie, což podtrhuje prestižní evropský certifikát kvality Solar Keymark pro kolektor Suntime 2.1. Díky unikátní konstrukci nabízejí kolektory Suntime neotřelý design a spoustu dalších přidaných hodnot. Nespornou konkurenční výhodou je optimalizovaná konstrukce rámu kolektoru, která umožňuje bezproblémové sjíždění sněhu z čelního zasklení kolektoru. Kolektory pak v zimním období při slunečním svitu vyrábějí zajímavé množství energie.

Sluneční kolektory Suntime mají celoměděný absorbér, který je opatřen vysoceselektivním povrchem ETA + od německého výrobce BlueTec GmbH & Co KG. Vysoceselektivní povrch zaručuje optimální přeměnu solárního záření na teplo a co je velmi důležité, je velmi neochotný vyzařovat teplo zpět do okolí. Kvalitu tohoto povrchu nejlépe popisují dva parametry:
Absorptivita: alfa – je schopnost převádět solární záření na teplo
Emisivita: eta – je schopnost vyzařovat teplo v infraspektru, je tedy tepelnou ztrátou

Sluneční kolektory Suntime jsou vyráběny v ucelené řadě od základních modulárních kolektorů Suntime 2.1 až po velkoplošné solární kolektory Suntime 2.5. Společnost PROPULS SOLAR s.r.o. je jediným českým výrobcem se sériovou produkcí velkoplošných solárních kolektorů. Řešení máme pro každou instalaci od rovných po šikmé střechy s jakoukoliv střešní krytinou a formátem včetně fasádních aplikací a výplní balkonů.

Získejte dotaci na solární systémy

V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám mohou žádat majitelé rodinných domů dotaci na termické solární systémy od 35 do 50 tisíc Kč. Při zkombinování s kotlíkovou dotací lze navíc získat ještě dodatečný bonus 10 tisíc Kč.

Více o dotacích
nová zelená úsporám

Naše realizace solárních panelů

Prohlédněte si některé naše realizace.

instalace solárních kolektorů Miletín

RD Miletín, rodinný dům

Instalace tepelného čerpadla NIBE F2120 s vnitřní jednotkou VVM500 v kombinaci se solárním systémem SUNTIME.

Více v realizacích

Jak ELTOP pracuje?

PROJEKCE

01

Kontaktujte nás. Domluvíme si schůzku a probereme možnosti vaší realizace. Zdarma navrhneme řešení, které bude šité na míru vašim potřebám.

INSTALACE NA KLÍČ

02

Nainstalujeme vámi vybraný systém vytápění se 100% zárukou kvality. Kompletní dodávka topného systému včetně elektroinstalace. Nemusíte se o nic starat.

SERVIS

03

Pro každého našeho zákazníka zajišťujeme záruční i pozáruční servis. V případě jakéhokoliv vašeho dotazu jsme dispozici.

Získejte víc než jen solární panely

Financování

Rádi byste si pořídili nové ekologické vytápění, ale nevyznáte se v dotacích? Nevadí, s vyřizováním žádosti a veškerým papírováním vám rádi pomůžeme, a to vše zdarma.

Garance spokojenosti

Nejsme hotovi, dokud nebudete s naší realizací na 100% spokojení.

Zdarma Vám poradíme

Nevíte si rady, jaké zvolit nejlepší vytápění vašeho domu, chalupy či jiné stavby? Obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme.

Odborné zpracování

Laťku odbornosti udržujeme neustále na co nejvyšší úrovni. Pravidelně se proškolujeme u našich subdodavatelů, abychom mohli být autorizovanými prodejci a techniky nabízených vytápěcích zařízení.

ELTOP zákazníci

Zákazníci u "ELTOPU" mají klidné spaní. Nenecháme vás na holičkách, vždy se budeme snažit vyřešit váš problém.

30 let praxe

Našim zákazníkům nabízíme komplexní topenářské služby a to již téměř 30 let. Nic nepředčí dlouholeté zkušenosti v oboru.

Kontaktní informace

ELTOP Malešov s.r.o.

IČ 09184554 | DIČ CZ09184554

Malešov 38, 285 41 Malešov

+420 606 229 387

info@kamnatopeni.cz